Eyl 28

HUZUR SOKAĞI

Şule Yüksel Şenler

Dizi: Roman

544 sayfa, 13.5 x 19.5 cm, 3.Hamur, İlk Baskı Tarihi: 1988

ISBN: 975-7544-42-6, Barkod: 9789757544425, 85. Baskı

15.00 YTL

KİTAP HAKKINDA:

Huzur Sokağı bir klasik… Satış rekorları kırmış, her yaştan ve her kesimden onbinlerce insanımız tarafından aynı ilgi ve heyacanla okunan bir eser olarak haklı şöhret kazanmıştır. Birleşen yollar adıyla da sinemaya uyarlanmış ve halkımızın büyük yine büyük ilgi ve teveccühünü kazanmıştır. Huzur Sokağı özlenen huzur için.

Kitapı henüz okumadım ama çevremde okuyanların ve internetteki yorumların ışığında bu kitabı okumak istiyorum.Sizlerle de paylaşmak istedim.

OKUYUCU YORUMLARI:

Yazan: sümeyye
Hayalimdeki dünyayı buldum bu sokakta…Ve özlediğim değerleri yaşadım roman kahramanlarıyla birlikte…Aslında ben de oradaydım…Kitap bitti ama ben bitmesini asla istemedim…Bedeni olarak belki burdayım ama ben aslında hep o sokaktayım…ÇIkamadım çıkmayı da asla istemiyorum açıkçası…İnşaallah bir gün o sokağı bulacağım ve bedenimle birlikte orada yaşayacağım….

Yazan: nisam
Öncelikle bu roman hakkında o kadar söylenecek söz var ki dört dörtlük. Benim hayatimi o kadar etkiledi ki düşüncelerimi hayat yaşantımı tek benim değil arkadaşlarımın çoğunun hayatına adeta bir nur gibi indi. Dinimizin güzelliklerini, huzurunu, sevgisini, sayfisini daha nerelerini anlatmadı ki o hayati yasamak isterdim ama bilmiyorum onlar kadar kahramanca anlının akıyla noktalayabilir miyim? Bende dünya ve ahiret bilalini arıyorum umarım bulurum. Allah nasip ederse dini bir kolejde eğitim alıp şuurlu bir Müslüman olarak yasamak istiyorum. Yazar Şule hanımdan Allah binlerce kez razı olsun. Başarılarının devamını diliyorum sizi çok seviyorum. İnanın hayatımda ilk Türk kitabini alışım ve inanın o tad o sevk bir daha karsıma cikmicak. Huzur sokağına binlerce romanı tercih etmem. Hayatimin anlamı oldu adeta çok yazdım ama benim için daha o kadar denilecek söz var ki Allah razı olsun. Hakkinizi helal edin. inşallah bir gün bir yerlerde karşılaşmak dileğiyle Şule ablam.

Yazan: nupelda
Böylesine müthiş bir yapıtı lise son gibi geç bir zamanda okumanın ezikliğini öyle yaşadım ki…Öyle kahrettim ki kendime…Kalın bir kitap ,Öss hazırlık zamanı;ama bir his açtı kitabı’Bismihi teala ‘dedi yürek.Uzun bir gece,bir uzun gece…2gün Bilal ve Feyza’yla farklı alemlerdeydim.Kitabı okulda bitirip de gözyaşı ve susku nöbetleri yaşadım.Susku…Aşka ve sevdaya ve böylesine muhteşem anlatım karşısında ‘huzur’ u ,hüznü ve besmeleyi soludum.O müthiş son…Hala aklımdan çıkmıyor.Ve buğu ve gözyaşı….”Ayrılık olmasa vuslatın lezzeti,gam ve keder olmasa saadetin o sarhoş edici güzelliği bilinebilir,görülebilir mi hiç?”diyor Şule Yüksel Şenler.Ve bizlere de bu yüreklerde çığır açan yapıtı kelime kelime okuyupdoymak düşüyor.Bu tadı alan yüreklere selam olsun!

Kaynak: Tivmaş Yayınları

e-kitapp.com

Yazıya Yorum Ekleyin

Not: Yorumlarınız En kısa Zamanda Yayınlanacaktır..